21:00

1:3

Go Ahead Eagles 1-3 Feyenoord

25.04.2024 22:50; DamianM, 0 komentarzy, Foto @ Feyenoord.nl / Źródło: własne

Feyenoord Rotterdam pokonał na wyjeździe Go Ahead Eagles 1-3 i oficjalnie przypieczętował wicemistrzostwo Holandii. Rotterdamczycy zapewnili sobie zwycięstwo dzięki golom Luki Ivanuseca, Ayase Uedy i jednym samobójczym gospodarzy. Co więcej, Feyenoord ma szansę na zakończenie obecnego sezonu Eredivisie z lepszym wynikiem niż w sezonie mistrzowskim 2022-2023. Po 31 kolejkach Rotterdamczycy 75 punktów i utrzymują świetną formę, z 22 zwycięstwami, 6 remisami i tylko 2 porażkami.

Mecz w Deventer nie rozpoczął się zgodnie z planem. Slot postawił na Santiago Gimeneza w ataku, jednak Meksykanin doznał kontuzji podczas rozgrzewki. W rezultacie Ueda znalazł się na boisku od pierwszych minut. Po spokojnym starcie Luka Ivanusec otworzył wynik spotkania. Jego pierwszy strzał, który został zakwalifikowany jako gol samobójczy, wpadł do bramki po odbiciu od poprzeczki i pleców bramkarza De Lange. Następnie, osiem minut później, Chorwat znów trafił, ale tym razem bramka została przypisana jemu.

Go Ahead Eagles, pomimo ograniczonej kontroli nad grą, wykorzystali jedną z nielicznych szans i zdobyli bramkę kontaktową przed przerwą. Oliver Edvardsen wykazał się skutecznością, strzelając gola głową po dokładnym dośrodkowaniu. W drugiej połowie gospodarze mogli mieć jeszcze nadzieje, ale te szybko zaniknęły.

W 69. minucie meczu Feyenoord podwyższył na 1-3. Po serii niewykorzystanych okazji, bramkę zdobył Ayase Ueda, który wszedł niespodziewanie od pierwszej minuty za nie w pełni zdrowego Santiago Gimeneza. Calvin Stengs dostarczył doskonałe podanie z lewej strony, a japoński napastnik precyzyjnie umieścił piłkę w siatce.

Feyenoord, świeżo po triumfie w Pucharze Holandii, gdzie pokonali NEC Nijmegen 1-0 dzięki bramce Igora Paixão, miał kolejny mały powód do świętowania. Po raz pierwszy od 30 lat Rotterdamczycy drugi sezon z rzędu kończą w czołowej dwójce.

Go Ahead Eagles - Feyenoord 1-3
25' 0-1 Jeffrey de Lange (gol samobójczy)
33' 0-2 Luka Ivanusec
45' 1-2 Oliver Edvardsen
69' 1-3 Ayase Ueda

Feyenoord: Bijlow; Geertruida, Beelen, Trauner (72' Nieuwkoop), Hancko; Zerrouki, Timber, Milambo (46' Stengs); Minteh (72' Van den Belt), Ueda (78' Lingr), Ivanusec (85' Jahanbakhsh)