18:45

2:2

Długo oczekiwana wygrana: Feyenoord 2-1 Heracles

12.02.2011 21:38; DamianM, 11 komentarzy, Foto @ b/d / Źródło:

Doczekaliśmy się. Feyenoord po długich tygodniach wreszcie zwyciężył w tym roku, ogrywając na własnym terenie Heracles Almelo 2-1. Wynik spotkania ustalony został już w pierwszej połowie meczu, kiedy bramki zdobyli Ryo Miyaichi i Diego Biseswar oraz z rzutu wolnego Mark-Jan Fledderus. Jeśli spojrzymy na przebieg całego meczu to śmiało możemy stwierdzić, że była to zasłużona wygrana.

Już od początku dwójka Ryo - Biseswar dała się we znaki defensywie przyjezdnych. Po kilku zagraniach i próbach, już po piętnastu minutach wyszliśmy na prowadzenie. Na prawym skrzydle zamieszał Biseswar po czym dośrodkował piłkę w pole karne. Futbolówkę znakomicie zgasił Ryo i mocnym strzałem umieścił piłkę w siatce. Golkiper Heracles nie miał w tej sytuacji zupełnie nic do powiedzenia.

Bramka Japończyka poskutkowała skandowaniem jego imienia i gromkimi brawami ze strony kibiców zgromadzonych na De Kuip. Minęło kilka minut a błyskawiczny skrzydlowy ponownie dał o sobie znać, kiedy najpierw zmylił Mike te Wierika i oddał groźny strzał, jednak tym razem obronną ręką wyszedł z tego Remko Pasveer.

Dziesięć minut później bramkarz Heracles ponownie skapitulował. Na prawej stronie bardzo dobrze zachował się  aktywny Biseswar, który mierzonym strzałem nie pozostawił żadnych złudzeń. Wydawać się może, że było to jedne z ładniejszych trafień w wykonaniu piłkarza Feyenoordu w tym sezonie. Wydawało się, że podopieczni Beena utrzymają spokojne prowadzenie do przerwy. Tak się niestety nie stało. W ostatnich minutach arbiter odgwizdał rzut wolny na obrębie szesnastego metra.

Faulu na Samuelu Armenterosie dopuścił się Stefan de Vrij, co poskutkowało również żółtą kartką. Szanse pewnie wykorzystał Mark-Jan Fledderus a po chwili sędzia zaprosił zawodników do szatni. W drugiej połowie goście szaleńczo szukali sytuacji bramkowych, ale raz przegrywali z dobrze dysponowaną obroną, a raz z Erwinem Mulderem, który i tym razem popisał się kilkoma na prawdę świetnymi interwencjami.

W między czasie i Feye mogło podwyższyć prowadzenie, jednak najpierw dobrą okazję zmarnował Georginio Wijnaldum a następnie Luc Castaignos, nie wykorzystując sytuacji sam na sam. Młokos co prawda ograł już bramkarza po czym oddał strzał, ale piłkę z linii bramkowej wybił jeden z zawodników Heracles. Do końca nic już się nie zmieniło a Portowcy odnieśli długo oczekiwane zwycięstwo.

Feyenoord – Heracles Almelo 2-1