Jizz Hornkamp i Thomas Bruns nie wystąpią w sobotnim meczu domowym Heraclesa Almelo przeciwko Feyenoordowi, zaplanowanym na 3 maja. Obaj podstawowi piłkarze zespołu z Almelo będą musieli pauzować z powodu kartek – zgromadzili po pięć żółtych w bieżącym sezonie Eredivisie, co skutkuje automatycznym zawieszeniem.
Do decydujących upomnień doszło podczas środowego meczu wyjazdowego z FC Groningen, który zakończył się katastrofalnie dla drużyny prowadzonej przez Erwina van de Looia. Przy stanie 4:1 (i taki też był wynik końcowy, red.) dla gospodarzy, Hornkamp obejrzał swoją piątą żółtą kartkę w sezonie, co wyklucza go z kolejnego spotkania. Zaledwie dwie minuty później ten sam los spotkał Thomasa Brunsa – pomocnik również został ukarany żółtą kartką, także piątą, co oznacza, że nie zagra w meczu z ekipą z Rotterdamu.
Hornkamp i Bruns nie byli jednak jedynymi zawodnikami Heraclesa, którzy zostali ukarani przez sędziego Igmara Oostroma. Do notesu arbitra trafili również Ivan Mesík, Jannes Weickhoff oraz Suf Podgoreanu, jednak ich liczba kartek nie skutkuje zawieszeniem i będą oni do dyspozycji trenera w kolejnym meczu.
W barwach 'Heraclieden' wystąpił również Mimeirhel Benita, zawodnik wypożyczony z Feyenoordu. Prawy obrońca pojawił się na boisku w 58. minucie, zmieniając powracającego po kontuzji Mats Rotsa. Choć Benita z natury jest prawym defensorem, ostatnio często występuje po lewej stronie obrony.
Komentarze (0)