Calvin Stengs wciąż nie odnalazł swojego rytmu i formy meczowej. Pomocnik niedawno wrócił do gry po kontuzji kolana, jednak nie zdołał jeszcze wnieść istotnego wkładu w drużynę prowadzoną przez trenera Briana Priske.
Były piłkarz Theo Janssen jest zaskoczony ograniczoną rolą, jaką dotychczas odgrywa Stengs.
– Wszyscy wiele oczekujemy od Stengsa. Pamiętamy jego grę w AZ – świetny zawodnik, technicznie uzdolniony. Ale teraz nic z tego nie zostało – skomentował Janssen w programie Studio Voetbal.
– Byłem naprawdę w szoku. Tempo jego gry było bardzo wolne. W pewnym momencie zacząłem się zastanawiać, czy on w ogóle jest jeszcze na boisku. Stengs zupełnie nie zaznaczył swojej obecności w meczu.
Janssen przewiduje złe perspektywy dla Stengsa w Feyenoordzie, także ze względu na zaciętą rywalizację na skrzydłach.
- Myślę, że będzie grał bardzo mało, ponieważ Moussa radzi sobie teraz świetnie. Jeśli zobaczysz, co potrafi, a jest jeszcze Paixão po drugiej stronie boiska. Ma pecha, że Moussa gra teraz świetnie.
Były piłkarz zastanawia się jednak, czy Stengs nadal jest w stanie sprostać fizycznie.
- Stengs ma naturalnie świetną jakość i kontrolę nad piłką, ale odkąd wrócił po kontuzji, nie mam wrażenia, że jest w stanie powrócić na wysoki poziom.
Stengs rozegrał w tym sezonie osiem meczów dla Feyenoordu, strzelił jednego gola i zaliczył trzy asysty.
Komentarze (0)