Kibice Feyenoordu często narzekają na nowego sponsora odzieżowego Castore. Wszystko przez długie terminy dostaw, ubrania, które łatwo się rozdzierają, odklejające się litery, a nawet brak nadruków na koszulkach.
29-letni Japończyk Tsukasa mieszka w japońskim mieście Chiba i uważnie śledzi Feyenoord od czasu przybycia do klubu Ayase Ueda. Dumny Japończyk chciał dopełnić swoją miłość do Uedy koszulką Feyenoordu, po tym jak został jego fanem w swoim starym klubie Kashima Antlers, ulubionym klubie Tsukasy. „Zamówiłem koszulkę natychmiast, gdy pojawiła się w sprzedaży. Kiedy otworzyłem paczkę, zobaczyłem, że brakuje liter, numeru i herbu Ligi Mistrzów”. „Wysłałem e-mail z prośbą o brakujące litery, numer i logo Ligi Mistrzów. Wtedy mógłbym się tym zająć sam. Ale Castore okazało się, że nie jest w stanie tego zrobić” – mówi Tsukasa. Ostatecznie japończyk mógł wybrać między 25-procentowym rabatem a zwrotem pieniędzy, ale musiał zwrócić koszulkę. I pojawił się problem, z którym spotyka się wielu japońskich fanów koszulek Feyenoordu: celnicy odmawiają przepuszczenia koszulek i odsyłają je do nadawcy. „Więc mam teraz w domu koszulkę Feyenoordu bez numeru i nazwiska Ayase Uedy na plecach” – Tsukasa jest zawiedziony.
Renate Ivan z Oostvoorn chodzi na mecze Feyenoordu od 25 lat i co roku kupuje przynajmniej jedną nową koszulkę swojego ulubionego klubu. Znowu w tym sezonie. „Logo na niebieskiej koszulce wyjazdowej zniknęło dość szybko” – mówi Ivan. „Następnie pojechałem do sklepu dla fanów Feyenoord i tam ponownie wydrukowali logo. Jeśli to się powtórzy, mogę wrócić. Ale oczywiście to nie powinno się zdarzyć. Słyszałem, że wielu zwolenników narzeka na ubrania”.
Chociaż to rozwiązuje problem, jest jeszcze coś więcej. Ivan chciał, aby na plecach widniało nazwisko meksykańskiego napastnika Santiago Gimeneza. „Imię zostało wyprzedane i najwyraźniej nie działa na literę. Więc teraz mam koszulkę bez imienia”.
To tylko kilka przykładów historii otaczających ubrania Castore, ponieważ mieszkańcy Feyenoordu bardzo narzekają w Internecie. Inną często słyszaną skargą jest brak komunikacji ze strony Castore. Brytyjska firma również borykała się z problemami z dostawą. Pierwsza drużyna Feyenoordu mogła rozpocząć przygotowania w strojach nowego sponsora, choć dopiero co przyjechała. Okazało się, że w innych klubach tak nie jest. Na przykład FC Twente rozpoczął sezon w ubraniach poprzedniego sponsora. Okazało się, że odzież nie została na czas zwolniona przez holenderskie służby celne. FC Utrecht pierwsze mecze treningowe w tym sezonie rozegrał w tymczasowej czerwonej koszulce, ponieważ nie został jeszcze zaprezentowany nowy strój domowy.
Feyenoord podpisał w tym roku wieloletnią umowę z angielską marką odzieżową, która przynosi klubowi kilka milionów dolarów rocznie. Otrzymaliśmy już cztery koszulki. Oprócz Feyenoordu marka jest także sponsorem odzieżowym takich klubów jak FC Twente, FC Utrecht, Rangers FC, Sevilla czy Bayer Leverkusen.
Marka odzieżowa została założona w 2015 roku przez angielskich braci Beahon i ciężko pracuje. Obydwoje mają doświadczenie w świecie sportu i postanowili wejść na rynek odzieżowy. Castore jest teraz aktywny także w świecie tenisa, Formule 1 i MotoGP. W tym miesiącu firmie odzieżowej udało się pozyskać dokapitalizowanie w wysokości około 170 milionów euro. Pieniądze te należy również wykorzystać na ulepszenie łańcucha produkcyjnego.
Feyenoord udzielił następującej odpowiedzi na temat Castore’a za pośrednictwem rzecznika. „Biorąc pod uwagę wielkość takiej działalności, zmianie partnera handlowego zawsze towarzyszą pewne problemy z uruchomieniem. Zmiana tego lata była jeszcze bardziej drastyczna, ponieważ chociaż wcześniej mieliśmy proces sprzedaży w swoich rękach, wszystkie te działania zostały również przeniesione do Castore”.
„Zwłaszcza dlatego, że nowe produkty Feyenoord firmy Castore cieszą się niespotykaną dotąd popularnością od pierwszego dnia – sprzedaje się ich więcej niż kiedykolwiek wcześniej – nie wszystko idzie gładko. Feyenoord regularnie rozmawia na ten temat z Castore i widzi, że włożono w to wiele wysiłku w tym zakresie w celu dalszej poprawy sytuacji.”
Komentarze (0)