Almere City FC

Eredivisie
De Kuip

Sob

22.02

20:00

AC Milan

Liga Mistrzów
San Siro

Wto

18.02

18:45

1:1

Pierwsze zwycięstwo holenderskiego klubu w fazie pucharowej Ligi Mistrzów od 2007 roku

13.02.2025 09:41; DamianM, 0 komentarzy, Foto @ Feyenoord.nl / Źródło: 1908.nl/fr12.nl

Statystyczna agencja Opta zwróciła uwagę na wyjątkowy fakt po wygranej Feyenoordu 1:0 z AC Milanem. Klub z Rotterdamu jest pierwszym holenderskim zespołem od 2007 roku, który zwyciężył na własnym stadionie w fazie pucharowej Ligi Mistrzów.

Ostatni taki przypadek miał miejsce w lutym 2007 roku, gdy PSV Eindhoven pokonało Arsenal 1:0. Dzięki temu triumfowi drużyna awansowała do ćwierćfinału, gdzie musiała uznać wyższość Liverpoolu. W kolejnych latach PSV dwukrotnie wychodziło z fazy grupowej, ale nie zdołało wygrać u siebie z Atlético Madryt (0:0) ani Borussią Dortmund (1:1).

Jeszcze bardziej zaskakujące jest to, że Ajax, mimo imponującego sezonu 2018/19, nie odniósł wówczas domowego zwycięstwa w fazie pucharowej. W Amsterdamie przegrał 1:2 z Realem Madryt, zremisował 1:1 z Juventusem, a w półfinale uległ Tottenhamowi 2:3 po hat-tricku Lucasa Moury. W 2022 roku Ajax dotarł do 1/8 finału, ale zremisował u siebie z Benficą 2:2.

Dla Feyenoordu to pierwsze zwycięstwo w fazie pucharowej Ligi Mistrzów od czasu przemianowania Pucharu Europy na obecne rozgrywki. Ostatni raz klub triumfował w tej fazie ponad 50 lat temu – w 1974 roku pokonał na De Kuip północnoirlandzkie Coleraine FC 7:0. Wówczas już pierwsza runda Pucharu Europy miała charakter pucharowy. Feyenoord odpadł w kolejnej fazie, remisując u siebie 0:0 z FC Barceloną, by następnie przegrać 0:3 na Camp Nou z zespołem, w którym grali Johan Cruijff i Johan Neeskens.

Paixão na równi z Van Hanegemem

Feyenoord znakomicie rozpoczął starcie z AC Milan. Już w trzeciej minucie Igor Paixão precyzyjnym strzałem dał drużynie z Rotterdamu prowadzenie. Piłka prześlizgnęła się przez ręce bramkarza Milanu, Mike'a Maignana, i wpadła do siatki. Był to najszybszy gol zdobyty przez Feyenoord w Lidze Mistrzów od 1971 roku – wówczas również w trzeciej minucie na listę strzelców wpisał się Willem van Hanegem.

Givairo Read

Dodatkowo, Givairo Read (18 lat i 255 dni) został trzecim najmłodszym Holendrem, który wystąpił w meczu fazy pucharowej Ligi Mistrzów. Młodsi byli jedynie Patrick Kluivert (18 lat i 243 dni w marcu 1995) oraz Kiki Musampa (18 lat i 244 dni w marcu 1996).

Komentarze (0)

Wyniki 20. kolejka

Gospodarz

Gość

Heracles Almelo

1 - 1

FC Utrecht

PSV Eindhoven

3 - 2

NAC Breda

FC Groningen

1 - 0

SC Heerenveen

Fortuna Sittard

1 - 4

PEC Zwolle

RKC Waalwijk

2 - 0

Willem II Tilburg

AZ Alkmaar

1 - 2

Sparta Rotterdam

Feyenoord Rotterdam

? - ?

Almere City FC

FC Twente

? - ?

NEC Nijmegen

Ajax Amsterdam

? - ?

Go Ahead Eagles

Zdjęcie Tygodnia

15-22 lutego

Tradycji stało się zadość – Feyenoord ponownie udowodnił, że to drużyna o dwóch obliczach. Po ograniu Milanu, nastąpił remis z NAC.

Video

NAC 0-0 Feyenoord

Kilka dni po spektakularnym zwycięstwie nad AC Milan, Feyenoord potknął się w ligowym starciu z NAC Breda.

Live chat

Norbi

Damian i jednak inter....do odstrzału :P

DamianM

nic a nic, nul

Gość

przeszukalem na szybkosci jakieś portale informacyjne i nic nie znalazłem ale strach był :)))

DamianM

wtf hahah co to za profil, niezłe. Nie nie, to jakiś shit jest profil

Gość

https://www.facebook.com/share/p/14addCSRoY/

Gość

No coś mi śmignęło w jakiś newsach że się paliło na trybunach

DamianM

?? Pożar?

Gość

Co to za pożar na De Kuip?

DamianM

mi się zdaje, że w klubie są świadomi tego, dlatego chcieli ich sprzedać po zaniżonej ceni latem. A że testów nie przeszli...cóż.

DamianM

no, żenada niesamowita.

Van den Graaf

Z tym Stengsem to już nie mogę koleś wrócił po miesiącu i zagrał ... 20 minut ...

Gość

Wieczysta ściąga lidera strzelców cypryjskiej ligi - robi się coraz weselej :D

Gość

No jak jak on ma badania...

Gość

Kontizja to też może być wymówka.

Gość

Było już nie raz - Stengs do nas przyszedł dla Slota.
Jak Arne odszedł, on strzelił focha, i też chciał odejść.
Poznali się na nim w Charlotte podczas testów, musiał zostać w klubie, i widać że nie ma motywacji, nie chce mu się i tyle.

Gość

Nie no bez przesady - żaden gacz nie chce być kontuzjowany ale jeżeli gracze nonstop łapią kontuzje to coś musi być nie tak z tymi co ich przygotowują albo z genetyką. Stengs za Slota tyle nie siedział u lekarza. Przecież miał solidne liczby.

DamianM

I patrzcie, ile Stengs zagrał? Moment dosłownie

Gość

Widać różnicę: Hartman odniósł ciężką kontuzję i zrobił wszystko co mógł, by wrócić do grania.
Bijlow, Stengs, Nieuwkoop co wrócą po kontuzji, to robią wszystko, by znów być kontuzjowani i nie grać...

Gość

On się połamał więc jeszcze z pół roku ma gre z głowy.

Gość

To do Lecha go, talent na miarę Wålemarka ;-)))

Uczestnicząc w rozmowach na Live Chat potwierdzasz, że zapoznałeś się i akceptujesz jego regulamin.