PEC Zwolle

Eredivisie
De Kuip

Pią

25.04

21:00

Fortuna Sittard

Eredivisie
Fortuna Sittard Stadion

Sob

12.04

16:30

0:2

Znów przegrywany: NAC Breda 2-0 Feyenoord

13.09.2010 10:44; DamianM, 0 komentarzy, Foto @ b/d / Źródło:

Mimo znacznej przewagi, Feyenoord Rotterdam poległ w Bredzie przegrywając 2-0. Na papierze rozbity zespół gospodarzy zapewnił sobie trzy punkty w ostatnich pięciu minutach, kiedy do siatki dwukrotnie trafił Robert Schilder. Portowcy kończyli mecz w dziesiątkę, kiedy Bruno Martins Indi obejrzał czerwoną kartkę. Tymczasem Luigi Bruins i André Bahia zeszli przed czasem z kontuzjami.

W atrakcyjnej pierwszej połowie Feyenoord był dominującą stroną. Paść powinna co najmniej jednak bramka. Tradycyjnie jednak, podopieczni Beena stwarzali wszelkie możliwości, ale nie mogli wbić piłki do bramki. Powtórkę mieliśmy również na Rat Verlegh Stadion. Gospodarze przebudzili się dopiero w końcówce pierwszej połowy, kiedy doskonałą akcje stworzyli Matthew Amoah oraz Joonas Kolkka.

Uratował nas jednak Rob van Dijk. Ze strony Feyenoordu najbardziej niebezpieczny był Georginio Wijnaldum, który kilka razy zagroził z lewego skrzydła. Po piętnastu minutach otrzymał bardzo dobre zagranie do Tima de Clera poczym zdecydował się na uderzenie, które w ostatecznym rozrachunku minęło się z bramką. Z czasem Wijnaldum ponownie podejmuje się próby, którą znakomicie zapoczątkował z Leroyem Ferem.

Za wykończenie strzałem z pola karnego wziął się Ruben Schaken, nie był on jednak wystarczająco precyzyjny. Po przerwie tempo meczu znacznie opadło. NAC wyrosło na lepszy zespół niż w pierwszej połowie zaś goście obniżyli agresywną ambicję. Mimo to golkiper Ten Rouwelaar musiał kilkakrotnie interweniować. Najpierw po dośrodkowaniu z rzutu rożnego główką uderzał André Bahia a swej szansy poszukał także Fedor Smolov.

Wydawało się, że bramka dla Portowców to kwestia kolejnych minut. Końcowa faza jednak zupełnie ukazała nam coś niesamowitego. Coś, czego nikt z pewnością się nie spodziewał. Najpierw z lewego skrzydła zszedł Robbert Schilder, który mierzonym strzałem po ziemi wyprowadza swój na prowadzenie nie dając przy tym zupełnie żadnych szans Van Dijkowi.

Kilka minut później czerwoną kartkę obejrzał zmiennik Bruno Martins Indi. Sytuacje z rzutu wolnego wykorzystał po raz drugi Schilder, który tym samym przypieczętował zwycięstwo 2-0 nad faworyzowanym Feyenoordem.

NAC Breda – Feyenoord 2-0

Bramki:
84’ 1-0 Schilder
90’ 2-0 Schilder

Żółte kartki: Smolov, De Vrij (Feyenoord), Lurling, Gudelj (NAC Breda)

Czerwona kartka: Martins Indi

NAC Breda: Ten Rouwelaar; Feher, Penders, Horvath, Schilder; Luijckx (86’ Koenders), Gudelj, Gorter; Leonardo, Amoah (90’ Boussaboun), Kolkka (61’ Lurling).

Feyenoord: Van Dijk; De Vrij, Vlaar, Bahia (71’ Martins Indi), De Cler; Leerdam, Bruins (37’ Cissé), Fer; Schaken, Smolov (82’ Castaignos), Wijnaldum.

[feyenoord.nl]

Komentarze (0)

Wyniki 30. kolejka

Gospodarz

Gość

FC Groningen

4 - 1

Heracles Almelo

AZ Alkmaar

1 - 1

NAC Breda

FC Twente

1 - 3

PSV Eindhoven

RKC Waalwijk

? - ?

FC Utrecht

Feyenoord Rotterdam

? - ?

PEC Zwolle

Fortuna Sittard

? - ?

Willem II Tilburg

Ajax Amsterdam

? - ?

Sparta Rotterdam

SC Heerenveen

? - ?

NEC Nijmegen

Almere City FC

? - ?

Go Ahead Eagles

Zdjęcie Tygodnia

12-19 kwietnia

To zdecydowanie nie był łatwy mecz dla Feyenoordu, ale drużyna z Rotterdamu zdołała wywieźć z Limburgii cenne trzy punkty.

Video

Fortuna 0-2 Feyenoord

W meczu, podczas którego kibice Feyenoordu oddali hołd zmarłemu Leo Beenhakkerowi, to Jakub Moder poprowadził drużynę do zwycięstwa nad Fortuną Sittard.

Live chat

Gość

Jak ma przyjść taki Goes co rozwali szatnię, to niech lepiej on idzie do Anglii czy gdzieś

Gość

To dziś team Waalwijk

Gość

Ale mi chodzi o jego poziom piłkarski czy się nadaje - cała ta nagonka jest drugorzędna jak się broni na boisku.

DamianM

ale to tylko moja analiza po tym, jak poczytałem i poglądałem to wszystko co się działo odnośnie tego chłopaka.

DamianM

Goesa raczej nikt w Holandii nie weźmie, gość jest spalony w wielu środowiskach w Holandii przez swoje zachowanie, huczy o nim zwłaszcza po finale.

Gość

Co myślicie o tym co mówił van Hanegem że na stopera brać tego Goesa z AZ? Szczerze to nie przyjrzałem mu się i nie wiem jak on gra.

Gość

W IFK Göteborg jest młody ciekawy napastnik z Danii, 5 goli w 5 kolejkach strzelił już

DamianM

Fakt, z góry wiadomo co i jak.

Gość

Mimo wszystko lepiej nie mieć jak serbia i chorwacja. Te ligi musza być strasznie nudne. W ekstraklsie o takiej dominacji nie ma mowy.

DamianM

Widziałem takie zdjęcie, że chyba 15 lat temu, i stadion Crzveny pełny, przepełniony. Teraz, kilka tysięcy ludzi na meczu tylko i wsio. Pusty stadion, to chyba przez normę wygrywania. Mistrz dla nich to jak poniedziałek po niedzieli

Gość

Ta rekordowa porażka zvezdy okazała się był pierwszą ligową porażką od... 16 miesięcy :D

DamianM

Dobra, twente i AZ tak szli, żeby tak się na koniec posrać. No nic. Dawać to 3 miejsce ugrać i z braku laku chociaż ciut ciut uratować ten sezon.

DamianM

No te kluby to must have. Tylko one nas ratują.

Gość

ja mam w dupie royal union i sporting - oby brugia mistrz, athletic z ligą europy i benfica mistrz. Co mnie obchodzi dobro jakiegoś unionu - dobro Feye ponad to.

Gość

ulala ado dostaje bramke na 1-1 w doliczonym - może być kluczowe w kontekście 2 miejsca. Jak excelsior wygra to może być załatwione. A play offy to droga przez męke.

Gość

A liczyć to trzeba na siebie, nie na "kuchenne wejście" ;-)

Gość

I co?
Ani Brugge, ani Benfica tytułów nie zdobędą!
Tylko Royal Union i Sporting!!!

Gość

brugia, benfica mają lepszy ranking od nas i nie mogą być na 2 miejscu w swoich ligach. Jeszcze chyba athletic bilbao musi wygrać lige europy.

Gość

No ale mówimy ci że Club Brugge nas urządza by wygrał tytuł w kontekście awansu bezpośredniego z 3 miejsca bez kwalifikacji.

Gość

Royal Union jak idzie w Belgii.
Oby wygrali dziś i zdobyli w końcu ten tytuł

Uczestnicząc w rozmowach na Live Chat potwierdzasz, że zapoznałeś się i akceptujesz jego regulamin.